Informace 19. školní týden

Zdravím vás v novém týdnu i v novém roce 2019. Posílám důležité informace.

1) Děti mají v Deníku Zetíkova cestovatele str. 40 dotazník týkající se vysvědčení. Jsou tam tři možnosti výběru. Vím, že už jsme se o tom bavili na první třídní schůzce, ale někdo mohl ještě názor změnit. Prosím, zakroužkujte (po domluvě s dětmi), jakou variantu preferujete a dotazník podepište. Dětem jsem se snažila věci vysvětlit, ale je to pro ně asi dost těžké. Přesto se, jich, prosím, zeptejte na jejich názor. Díky moc.

2) Domácí úkoly budou mít děti až zítra. Bohužel jsme je s Káťou zapomněly dnes rozdat. Moc se omlouvám.

3) Prosím, zkontrolujte dětem pastelky a tužky - hlavně jejich délku. Jak jsme si říkali na konzultacích.

4) Od nového roku se učíme chodit do třídy na osmou hodinu. V osm hodin už by měly děti sedět v ranním kruhu. Prosím, abyste dětem pomohli tím, že vyjdete do školy včas. Vím, že je to úkol těžký a náročný na psychiku hlavně vás rodičů. Zbytek už si tady ohlídáme my, protože tu s dětmi nejste. Dali jsme si tři měsíce času na naučení této dovednosti. Děti mají hodiny nad třídou a na dveřích mají vyvěšeno, jak to vypadá, když je osm hodin. Hodiny mají vyvěšené i ve třídě. Zároveň moc děkuji za perfektní zvládnutí úkolu týkajícího se samostatného příchodu Zetíků do školy.

5) Od nového roku začínáme pracovat v centrech aktivit.

6) Od nového roku také začneme mnohem intenzivněji psát do písanek psacím písmem. Skoro každý den budeme aspoň chvíli psát. Většinou děti tato činnost moc nebaví. Je stereotypní a tudíž nudná z úhlu pohledu dětí. Písanky si děti nebudou dopisovat doma, pokud budou chybět (vše je doučím ve škole) a domácí úkoly ze psaní psacím písmem nebudou v 1. ročníku vůbec.

7) V pátek děti přinesou domů Dobble a Grabollo. Moc Vám děkuji za jeho zapůjčení do třídy.

To je ode mne pro tento týden všechno. Přeji pohodový týden, v případě dotazů mne neváhejte kontaktovat. Veronika

25.8.2020