Cukrová kampaň - 2019

Vážení a milí,

vzhledem k učivu o rostlinách a blížící se celodenní exkurzi do cukrovaru Dobrovice - 28. 11. 2019 vyhlašuji řepnou kampaň. Prosím, aby Zetíci od zítřka začali nosit do školy obaly od potravin, které obsahují sacharózu - cukr. Ideální by bylo, kdyby si to na obalech našli sami s vaší pomocí - vysvětlit, kde to hledat. Zbytek si potom řekneme ve třídě. Cílem je do 27. 11. 2019 nasbírat co nejvíce různorodých etiket z potravin obsahujících sacharózu - cukr (je jedno jestli řepný nebo třtinový - abychom vyvrátili mýtus, že třtinový cukr je lepší a zdravější - obsahuje stejnou sacharozu jako řepa)

Kdyby náhodou někdo mohl sehnat cukrovou řepu a poslat hlízu do třídy bylo by to jako bonus fajn.

Předem moc děkuji Veronika