6. školní týden - naše práce

Zdravím Vás a informuji, co budeme v tomto týdnu dělat.

1) Český jazyk - třídění hlásek v abecedě na souhlásky - 3 skupiny, samohlásky 2 - skupiny, slova nadřazená a slova podřazená, psaní a diktáty slov

2) Matematika - měření a rýsování úseček, spravné použití pravítka při měření a správné přiložení pravítka na počátek úsečky. Zápis změřené úsečky - dva způsoby 8cm2mm, 8,2cm. Naučili jsme se na pravítku, co jsou desetinná čísla. Je dobré a do budoucna fajn, když budou děti umět oba způsoby. Pracujeme s everetem a tangramem, učíme se vyhledávat geom. obrazce a tvořit je. Práce s desítkou v číselných řadách. Příklady typu 34+20, 65-30. 43+22 (bez přechodu desítky).

3) Prvouka - Ukončení měsíce dopravy. Úvod do měsíce hradů - jdeme v pátek 9.10. Královskou cestou na Pražský hrad. Co s sebou bude úkol na paměť dětí. Sraz je v 8h před školou, návrat nejpozději ve 12, 50.

4) Prosím, pokud to pro vás není problém, podepište souhlas o zřízení e mailové adresy pro vaše dítě ve škole. Pokud nechcete, budu to respektovat a budu pracovat pouze s částí, která bude v souhlasu. Naučíme se díky němu mnoho dovedností, které máme umět. I kdyby byl nedej Bože uzavřen 1. stupeň, měli bychom možnost komunikace. Děkuji moc. - papír k podpisu dostanou děti s domácími úkoly.

Včera byl vyhlášen domácí úkol měsíce na říjen - měsíc hradů. Termín odevzdání je pondělí 26.10. 2020.

27. 10. 2020 jdeme na Vyšehrad a spojíme ho se Starými pověstmi českými - domluvený program.

Prosím na úterý 3. 11. 2020 přinést různé druhy krabiček - budeme stavět hrady - prosím, začněte sbírat již nyní. Budeme ukončovat měsíc hradů projektem Hrad. Předem moc děkuji.

Zároveň prosím o všemožné blbosti i sladkosti do našeho obchodu. Poprvé se bude prodávat v polovině listopadu.

Také připomínám, že pokud jste ochotni domluvit se se svým potomkem na konkrétní věci (hračce), kterou si tu koupí je to obrovská motivace k práci pro některé typologie osobností.

Komunitní výlet tuto sobotu se ruší díky vládním koronavirovým nařízením.

Na školu v přírodě jedeme, peníze prosím nejpozději do tohoto pátku 9. 10. !!!! Moc děkuji. Informace o škole v přírodě dostanou děti zítra.

Také moc děkuji Markétě Šulcové za odvoz věcí z Lomů u Kunžaku zpět do Prahy.

Toť vše, pokud máte dotazy, pište, volejte, ráda zodpovím. Krásný den i zbytek týdne ahoj Veronika

7.10.2020