30. dubna - úkoly

Ahoj ahoj ahoj! Hajný je lesa pán! Může být pánem lesa jehličnatého, listnatého a dokonce i smíšeného! Dokázali byste mi napsat co v jakém lese roste za stromy? A tušíte, co je lesní školka o které zpívají děti hajnému? Děkuji a zdravím vás všechny! Moc! Honza

Zdravím vás dnes... plujeme po řece v Mytologii. Ale díky úleku z hořícího ptáka fénixe jsme přišli o loďku. Vyrobíš novou... ty kdož pobýváš tam, kde lze vyřezávat, vyřež ji z kůry nebo dřeva. nezapomeň si zopakovat, jak zacházet při vyřezávání s nožem kvůli tvé bezpečnosti a bezpečnosti ostatních. Ty kdož nemáš možnost, vyrob loďku jakýmkoli jiným způsobem. Dj do vody kámen a dřevo. Co se stane? Proč se to stane? Proč si lidi dříve vyráběli lodě ze dřeva? Těším se na foto vašich plavidel, kterými se potřebujete dostat dál.

Klíč k dalšímu úkolu je vymyslet 5 jmen mytologických tvorů... jména mají podmínku. 1. jméno bude obsahovat slabiku ži, 2. jméno bude obsahovat písmeno ů, 3. jméno bude obsahovat slabyku ry, 4. jméno bude obsahovat písmeno ú, 5. jméno bude obsahovat slabiky či a dy. Kdo pošle první, ten odemkne další pokračování příběhu Mluvící balík a úkol.

Dále nezapomeňte procvičit paměťové úkoly z listů pamatováčků, hlavně sčítání a odčítání do 20. Příklady typu 30+20 a 34+60. Hlasité čtení je také důležité, pokud na to máte sílu. Pokud ne, nestresujte se. Všechno potom doděláme a doženeme. Opatrujte se a buďte hlavně v pohodě. Pokud jste pracovně vytížení, nebo je vzdělávání s vaším potomkem víc boj než užitek, nechte to v rámci možností. Mějte se rádi, buďte hlavně zdraví a bez stresu. Mám Vás všechny moc ráda ahoj Veronika!

25.8.2020