29. dubna - úkoly

Ahoj Zetíci!

Posílám vám písničku na zamyšlení. Zavřete oči, pozorně poslouchejte, co zpívají Hana a Petr Ulrichovi. Určitě už víte, co je bylina. Bylinky mohou pomáhat i škodit. Napište mi pět bylinek, které pomáhají a léčí. Víte jak pomáhají a co léčí? Napište pět bylinek, které vy nebo rodiče používáte při vaření... Najděte alespoň jednu bylinku, která může škodit. Pokuste se některé z nich nakreslit. Mějte krásný den! Honza

Ahoj Zetíci, dnes se ocitáte v Mytologii... první situace, kterou uažíváte na řece. Plujete po řece. Vzpomeň si na rozdíly mezi jezerem a rybníkem, mezi potokem a řekou. Na této řece se ovšem stane něco neuvěřitelného, co Šimon, Petr a Penelopka ještě nikdy nezažili. Viděli krásného ptáka, který celý shořel a z popela toho ptáka se narodil nový. Víš jméno toho ptáka? Po dobu, kdy budeme v Mytologii, pošlu další úkol až první z vás odpoví na otázku s tohoto úkolu. Jak se tedy jmenuje pták, který shoří a z popela se narodí nový?

Super! Ema nám napsala odpověď (fénix) a proto máme klíč, vstupujeme do další komnaty v podobě tohoto úkolu. Nakreslete fénixe. Děti s Papoušem potkaly kouzelného tvora, který je symbolem čistoty, neposkvrněnosti a ublížit mu znamená krutý trest. a hlavě má jeden roh. Jak se jmenuje?

Ok jednorožec. Také ho nakreslete! Jednorožec, kterého potkali byl zraněný. Zranilo ho jedno zlé zvíře, které se svými kamarády ukradlo vládní knihy a na naší planetě Zemi umí toto zvíře běhat po vodě...je to lpaz. Kdo to je?

Další úkol....dnes poslední. V Mytologii si budeme hrát a vzpomínat na různé hry.... dneska si zkuste vzpomenout a zahrát si sněkým piškvorky... Připomeňme si u piškvorek směr svisle, vodorovně, šikmo (úhlopříčně). Dejte vědět, jak vám to šlo.

Zopakujte si, kteří živočichové patří mezi plazy stejně jako bazilišek. Napište, nakreslete, podívejte se co mají na povrchu těla. Prostě se dneska věnujte a bádejte v oblasti plazi. Pokud učiníte zajímavý objev, podělte se o něj. Hezký den. Ahoj Veronika

29.4.2020