28. dubna - úkoly

Krásné ráno Zetíci! Jestli pak znáte ukřičenou skupinu Krausberry? Posílám vám písničku Kořenová zelenina Jakou kořenovou zeleninu znáte? Zkuste ji nakreslit! Krásný den a díky všem! Honza

Ahoj lidičky! Zítra začneme zachraňovat Mytologii.... než se vydáme hledat ztracené vládní knihy a kouzelníka Velebobuli pořádně se na to posilníme. Protože v Mytologii budete jíst jen čarotelecí rosol, dnes bude vaším úkolem uvařit pro sebe a svou rodinu naše pozemské jídlo k obědu a k večeři. Prosím abyste zaznamenali, co jste uvařili a z jakých surovin jstze jídlo uvařili. Napište prosím postup práce při vaření. Napište, jestli jste něco vážili ev. co jste vážili. Pokud se chcete podělit o recept a inspiraci, je to velmi vítáno- co uvařit se může hodit všem. Takže dneska a zítra uděláme kuchařskou přehlídku inspirativních jídel, které snadno uvaří druháci (nebo s malou dopomocí rodičů). Posílám první příspěvek. Kuře na paprice od třeťáka jsme měli včera k obědu. Pomáhala jsem pouze s jíškou. Těším se na gastronomickou přehlídku....

Jo a Zetíci....nezapomeňte si pořádně před odjezdem do Mytologie uklidit pokoje a hračky, aby vám je bazilišci nevzali. Stejně jako vy se umíte dostat do Mytologie, oni se umí dostat sem k nám. Pozor! Jsou zlí a až zjistí, že jim chcete vzít vládní knihy, budou zuřit!

Pokud chcete dělat něco úplně nového, tak příklady typu 30+45= jeden sčítanec vždy s nulovou desítkou, druhý s jinou jednotkou než je nula. Kdyžtak si ty příklady modelujte na hrachu po desítkách a po sečtení zůstanou jednotky zvlášť a a přičtou se v druhé fázi. Takže tento příklad vypočítáme nejdřív. 1. fáze 30+40=70 a potom 2. fáze 70+5=75

Všem přeji hezký den. Ahoj Veronika

Pro inspiraci posílám do kuchařských nápadů recept na pštrosí vejce zvládnutelné, s malou dopomocí dospělých, dětmi. Mleté maso upravíme stejně jako na sekanou, uvaříme vejce na tvrdo, vychladlá vajíčka natvrdo obalíme mletým masem a vytvarujeme tvar vejce. Dáme péct. Po upečení podélně rozkrojíme a podáváme s bramborem nebo kaší. Už jsme to snědli tak nemohu poskytnout foto. Některé děti baví to modelování vajec z mletého masa.

28.4.2020