27. dubna- Úkoly

Ahoj Zetíci!

Znáte pohádku Čert ví proč? Písničku stejného jména nazpívala Zuzana Navarová. Poslouchejte pozorně. Jaký je člověk, který má jen stojan na čepici, nebo ji má jen na nošení uší? Jaký je člověk, který usne jen s mincí v dlani, nebo by za dvě zlatky vyměnil duši? Jaký je, kdo nemá v hlavě a má pořád v gatích? Myslíte si, že v pohádkách je peklo zlé, dobré, spravedlivé nebo nespravedlivé? Nebo je to v každé pohádce jinak? Napište mi o tom, nebo mi napište příklad pohádky, kde je peklo dobré, nebo zlé.

Mějte se moc krásně! Honza

Ahoj vám všem, Petr, Šimon a Penelopka se rozhodnou, že zachrání Mytologii. Vydávají se na cestu s Madame Hortenzií...dopravní prostředek. Kdo si myslíš, že je madame Hortenzie? Zamysli se nad dalšími dopravními prostředky, kterými se přepravujeme. Napiš je, nakresli je, napiš, nebo nakresli, jak a na co jezdí. Podívej se opět do jízdních řádů. Seznam se s adresou www.idos.cz na počítači. Zjisti a napiš odjezd vlaku zítra po 15h do Českých Budějovic. Odjezd autobusu pozítří do Liberce po 13h. Odjezd vlaku za týden do Rumburka (vypiš i přestup). Odjezd autobusu příští týden ve čtvrtek po 9h do Děčína.

Udělej směrovou růžici světových stran a dopiš, na jaké světové straně je Rumburk, Děčín, Liberec a na jaké České Budějovice.

Jedete do neznámé země Mytologie. Připravte si pro Papouše a Dulcibelu otázky a napište je (nevím, jestli všechny napíšeš, ale aspoň nějaké) 10 zjišťovacích (ano, ne) 10 doplňovacích (kolik, kdy, proč, jak, kam, kde kudy, z čeho, co atd. jsou začátky) Co potřebuješ vědět před cestou do Mytologie, co potřebuješ vědět, abys mohl/a Mytologii zachránit. Pokud mi je ukážeš, odpovím Ti na ně místo Papouše.

Ať se vám všem dílo daří. Mějte krásný den. Mám Vás všechny moc ráda ahoj! Veronika.

27.4.2020