26. 5. - úkoly

1) Karel Kryl - Bratříčku, zavírej vrátka. Napište, o čem si myslíte, že písnička je. Co si myslíte, že jsou železné hranaté maringotky?

2) Doporučuji díly UčíTelky Prvouky - středa s Veronikou Svobodovou - jsou moc fajn. Nestíhám se na všechno koukat, abych doporučila konkrétní díly, ale zkuste si vybrat podle vašich vzdělávacích potřeb.

3) Opět zkuste a zkoušejte spravedlivě dělit určité množství něčeho nějakým panáčkům a zapište, jak jste to udělali a kdo kolik má.

4) Nakreslete pizzy a dorty. 1. pizzu rozdělte na 4 části, 2. pizzu rozdělte na 6 částí, 3. pizzu na 8 částí, Dorty rozdělte na 5, 7 a 9 částí. Kdy budete mít nejmenší kousek dortu nebo pizzy?

5) Doporučuji dnešní díl pořadu UčíTelka - matematika pro 1. ročník Hrajeme si se znaménky....je to moc fajn lekce a můžete vyzkoušet s čísly do 100.

6) Napište jména 15 pohádkových postav a seřaďte je podle abecedy. Pamatuješ si, s jakým písmenem na začátku se píší vlastní jména?

25.8.2020