24. dubna- úkoly

Krásné ráno! Dnes se zaposlouchejte do písničky Modltiba za vodu. Je to zhudebněná báseň Jana Skácela. Jen zavřete oči a tiše poslouchejte. Jak se cítíte, když ji posloucháte? Dokázali byste svou náladu u písničky popsat barvou? Nebo nakreslete obrázek, který Vás při ní napadne. Mějte se krásně! Honza

Ahoj, dneska zkuste.... vezněte bramboru a rozkrojte ji. Jednu polovinu nechte jak je a na druhou rozkrojenou část nakapejte citronovou šťávu. Nechte hodinu, dvě, tři a sledujte, co se děje s oběma polovinami. Zapište, nakreslete celý pokus a napište, co se stalo.

A co nového v Mytologii..... Papouš a Dulcibela přijeli na zemi požádat Penelopku, Šimona a Petra o pomoc se zachránou Mytologie. Mytologie je totiž v ohrožení. Hrad a kouzelníka Velebobuli napadli zlí bazilišci a vzali mu vládní knihy. Chtějí totiž ovládnout Mytologii. Zjisti něco o baziliškovi. Existují i na planetě zemi?

Koukněte na noví díl UčíTelka pro 1. třídu Sandra Nováková- součtové trojúhelníky. Zkuste si je dělat a tvořit. Zároveň si je můžete zkusit na www.matika.in pod heslem Trojúhelníky 3 úrovně. Pokud vám to půjde jděte klidně do vyšších úrovní. Přeji vám všem krásný víkend ahoj Veronika!

ps: Pardon Sandra Holáková UčíTelka 1.třída součtové trojúhelníky.

24.4.2020