23. dubna - úkoly

Dobré ráno a krásný den! Posílám Vám krásnou písničku od bratrů Ebenů. Je o jednom moudrém pánovi, který se jmenoval Archimedes a žil ve starém Řecku. Pozorně ji poslouchejte. Proč Archimedes volá: " Heuréka!"? A jak to souvisí s vanou? Dokážete o Archimedovi zjistit víc? Zkuste se zeptat rodičů, nebo hledejte na internetu.

Posílám Vám ještě jednu nápovědu v krásné písni od Jiřího Grossmana a Miloslava Šimka. Mějte se moc krásně!

Honza

Drazí, Mytologie je země stejně jako naše Česká republika. Zajímavá je hlavně tím, že ji nenajdete nikde na mapě. Mytologie je země fantazie, která je v naší hlavě. U každého z nás má jiné hranice a u každého z nás v ní žijí jiní tvorové, než u druhých. Tím je země Mytologie nejzajímavější. Nyní vám pošlu obrázky tvorů zdaleka ne všech, kteří žijí v mojí hlavě. Vaším úkolem bude vymyslet jim jméno, kde žijí, co dělají, co jedí nebo nebo..... zajímá mě jak bude reagovat vaše Mytologie na mou Mytologii.

Pracujte s nimi, jak jsem již psala. Zároveň se budu těšit, že mi představíte svého tvora (tvory) ze své Mytologie (fantazie z vaší hlavy) nakreslíte ho nebo vyrobíte a zeptáte se mě na něco. Moc ráda vám odpovím. Ne jen dnes kdykoliv jindy. Budu se moc těšit.

Hledejte ve tvarech různé geometrické obrazce nebo tělesa a pojmenujte je. Připomeňte si rozdíl mezi tělesem (dá se vzít do ruky) a obrazcem (dá se pohladit).

A poslední úkol... nezapomeňte na práci s listy pamatováčky... hlavně sčítání a odčítání do 20 a hlasité čtení. Mějte krásný den. Mám vás všechny moc ráda ahoj Veronika.

Ještě info. Prvním 6 Zetíkům- Julinka, Matěj, Liza, Kačka, Doris, Madla už jsem poslala zpět dopis od Zetíka....dejte mi prosím vědět, zda jim došel. Abych kdyžtak napsala znovu a nebyli smutní. Moc děkuji. :-)

25.8.2020