22. dubna - úkoly

Krásné ráno Zetíci!

Pamatujete si písničku Archa? Posílám Vám ještě jednu písničku o arše, kterou zpívá Jan Werich.

1) Napište mi, která zvířata dělají na arše problémy.

2) Co poradil Noemu racek?

3) Zaposlouchejte se pořádně, druhá část písničky už není úplně o potopě. Dokážete mi popsat o čem je?

Krásný den Země!

Honza

Drazí, dnes je mezinárodní den Země... Co bychom mohli naší planetě přát? Vymyslíš přání planetě Zemi- zkus si představit, co by si planeta Země nejvíc přála a napsat jí to do přání. Zároveň si jako Zetíkův cestovatel zkus vzpomenout, jaké používáme v Česku turistické značky a nakresli je. Zkus bádat nad tím, zda se barvy turistických značek shodují s barvami kontejnerů, do kterých třídíme odpad. Pokud naleznete shodu, dokreslete kontejner ke značce a napište, co se do něj třídí.

A nyní se dostáváme k Mluvícímu balíku.... v balíku byl Papouš a pavoučice Dulcibela. Našli je 3 děti. Šimon, Petr a Penelopka. Víte, co se ty děti dozvěděli od Papouše? Že je zapotřebí zachránit Mytologii a že by bylo fajn, kdyby Šimon, Petr a Penelopka se záchranou pomohli. Co si myslíte, že je Mytologie? Kdo v ní žije? Proč je zapotřebí ji zachránit? Co se tam stalo?

Připomínám, že všechny úkoly se denně dávají i na web třídy. Včera tam byly vloženy soubory slov s měkkými a tvrdými slabikami a k nim je úkol. Jestli chcete využijte je, nebo je využijte i jinak.

Skládali jste v pátek papír? Pamatujete? Dneska zkuste....1) Přeložit papír tak, abys v něm po přeložení našel/našla 4 trojúhelníky. 2) Přeložit papír tak, aby vznikly 4 obdélníky a potom 8 obdélníků. 3) Přeložit papír tak, abys našel/našla 6 čtverců. 4) Přeložit papír tak, aby vznikly 4 kruhy. 5) Přeložit papír tak, aby vznikl 1 deltoid- létající drak. Změř strany obrázků a zapiš, kolik měří centimetrů.

Ještě posílám odkaz na další portál s pracovními listy, kdybyste někdo měl zájem https://rvp.cz/ se kterým pracuji a třeba by Vás mohl také oslovit. Mějte krásný den, mám Vás moc ráda a přeji Vám všem hlavně hodně zdraví, lásky a pokoje.

Veronika

22.4.2020