21. dubna- úkoly

Ahoj Zetíci a krásné ráno! K tak krásnému ránu posílám krásnou písničku. Napište mi prosím, jaké všechny živočichy můžeme vidět ve videoklipu. A o čem se v písničce vlastně zpívá?

Mějte krásný den!

Honza :-)

V mluvícím balíku byl mluvící papoušek jménem Papouš a jeho věrná družka Dulcibela. Víš, kdo je Dulcibela?

Dulcibela je jeden bezobratlý živočich, který má 8 nohou. Umí tkát krásné sítě, do nichž se chytá jeho snídaně, oběd nebo večeře. Víš, kdo je Dulcibela?

Mluvící balík našla Penelopka, Šimon a Petr na písečné pláži. Šimon a Petr byli bratranci Penelopky :-)

1) Napiš a nakresli, jaké znáš bezobratlé živočichy. Zkus se dozvědět zajímavosti ze života chobotnice. Je možné podívat se na video, nebo dokument.

2) Zopakuj si jména členů rodiny a jaké jsou mezi nimi vztahy... bratranec, sestřenice, babička atd. Klidně si udělejte strom nebo něco, co se rodiny týká. Řekněte si o své rodině, popovídejte si o svých předcích, podívejte se na fotky a věnujte se jakýmkoli způsobem tématu rodina.

3) Když jsme u rodiny, zaznamenej kdo se kdy narodil (záznam data narození s hvězdičkou a celým datem), kdo kdy zemřel, jak dlouho (kolik let) žil, nebo žije let. Porovnejte ty věky, tvořte věty....kdo je mladší, než někdo....kdo je starší než někdo...kdo je mladší než já, kdo je starší než já. Pokud zvládnete, spočítejte o kolik.

Zítra se dozvíš, co se na pláži stalo dál. Přeji vám všem krásný den.

Ahoj Veronika!

21.4.2020