20. dubna - úkoly

Tak si to představte....... dneska odjíždíme na školu v přírodě do Lomů u Kunžaku.

1) Napiš na jaké světové straně jsou Lomy u Kunžaku

2) Napiš a nakresli, co si s sebou sbalíš na školu v přírodě. Věci, které s sebou povezeš, seřaď podle abecedy.

3) Odjížděli bychom vlakem ve čtvrt na devět. Přestupovali bychom na další vlak ve tři čtvrtě na jedenáct. Obědvali bychom ve čtvrt na jednu. Vybalovali bychom si v půl třetí. Ve čtvrt na čtyři by byla svačina a v šest hodin bychom večeřeli. V půl sedmé večer byste se dozvěděli, kdo je v mluvícím balíku. Ve čtvrt na devět by byl večerní program. Spát byste šli ve tři čtvrtě na deset. Všechny časy ve zprávě přepiš digitálně. Zopakuj si čas a zkus se podívat do jízdních řádů. Pracuj s nimi a vyhledávej, zapisuj časové údaje.

4) Kdo si myslíš, že je v mluvícím balíku? Nakresli, nebo napiš. Zabalený balík a v něm někdo mluví. Naši školu v přírodě by provázela kniha Geralda Durella Mluvící balík. Kdo ji znáte, připomeňte si ji. Kdo ne, trochu se s ním seznámíme. Pokud jste viděli operu Čarokraj, ta je na motivy knihy Mluvící balík.

Mějte všichni krásný den a mám Vás moc ráda ahoj Veronika.

Dobré ráno!

Tuhle písničku jistě znáte. Napsal ji Petr Skoumal.

1) Poslechněte si ji pozorně a napište mi, které všechny země by dva zpěváci navštívili. Chtěli byste také prase s křídly?

2) Napište mi, kam byste na něm letěli?

3) Můžete mi vaše okřídlené prase nakreslit? Zkuste mu nakreslit i kompas se světovými stranami, aby se prase při cestování neztratilo v mracích.

Mějte krásné pondělí mám Vás rád.

Honza

25.8.2020