19. května - úkoly

Krásný den! Dnes mám pro vás trochu zvláštní písničku. Zkuste poslouchat a napsat mi o čem vlastně je, jaké jsou v ní postavy? Nedovedu si představit, jak si prase čte detektivku. Dokázali byste mi ho nakreslit? Mějte se moc krásně! Honza

Dnes se seznamte se skládačkou EVERETO. Najděte si ji v obrázcích na internetu...vyrobte si ji a skládejte. Dodržte tvary, ve vzoru. Složte nějaký tvar, obkreslete ho. Kdo může, pošlete ho ostatním jako výzvu ke složení. Kdo nemůže schovejte ho, až se sejdeme, uděláme si evidenci obrázků a budeme je ve třídě skládat. Možností obrázků z evereta jenepočítaně. Můžeme se dělit o obrázky...inspirovat se.

Taky budete mít doma možná těžší tangramy...ty jsou o něco těžší, doporučuji začít everetem. Ale pokud je doma matematik s dobrou prostorovou představivostí klidně dejte tangramy.

V knížkách hledejte slova, která mají uprostřed, nebo na konci písmeno b. Napište a utvořte s nimi věty. Hodně zdaru při práci!

19.5.2020