18. 11. - den nesvobody ve 2. A Zetíkových cestovatelů - zážitkový den

Čest práci, soudruzi,

v pondělí 18. 11. 2019 bude v naší třídě Den nesvobody - zážitkový den. Zařídit, přinést na pondělí.

1) 25 Kčs na SRPŠ.

2) Cvičební úbor na tělesnou výchovu, plnící nebo bombičkové pero, verzatilku (kdo může nebo chce)

3) Sepnuté vlasy do culíku nebo copánku - kdo nebude mít, necvičí.

4) Vhodná svačina z doby před rokem 1989 nebude v plastu, lahvičky nebudou.

5) Trika bez potisků a jakýchkoliv nápisů, džíny se do školy nosit nesmí - přijít ve vhodném oblečení.

6) Důrazně dětem vysvětlit,  jak správně oslovovat učitele a učitelku.

7) Poznámky a známky tento den budou.

8) Kdo z vás může, povypráví dětem, co jste dělali 17. 11. 1989 anebo, co dělali vaši prarodiče.

9) Pokud má někdo něco z doby před rokem 1989 a může poslat do školy, budeme na tento den rádi.

10) Vše, na co si pamatujete a co chcete z totalitního režimu dětem dopřát na tento školní den, připravte a vybavte je. Každý podle svých možností a vzpomínek. Více vědí děti - dnes jsme si o této době dost dlouho povídali.

11) Díky zážitku nesvobody se budeme snažit naučit, jaký státní svátek v něděli oslavíme.

Čest práci soudružka učitelka.