17. dubna 2020 úkoly

Krásné dobré ráno Zetíci! Mám pro Vás písničku od pana Svěráka a pana Uhlíře.

Jaký je vváš oblíbený strom? Namalujete, nebo nakreslíte mi jeho list? Pamatujete si rozdíly mezi stromem, keřem a bylinou? Napište mi je prosím.

Krásný den Vám všem a děkuji za včerejší zprávy. Všichni jste moc šikovní.

Honza

Ahoj Zetíci, posílám možnosti vašeho dnešního osobního rozvoje. Nakreslete slova, která obsahují slabiky ži, či, ři, ci, ji, di, ti, ni a napište pod ně, co to je.

Pátrejte po tom, co jsou ORIGAMI. Pokud to víte, zkuste nějaký udělat a pokud to zjistíte udělejte nějaký :-D pošlete fotku hotové ORIGAMI.

Překládejte papíry, jak chcete, potom je rozložte. Hledejte v přehybech, které vznikly geometrické obrazce, obkreslete jejich tvar tužkou a zapište dovnitř obrazce, jak se obrazec jmenuje. Zkus pravítkem změřit jeho strany a napsat, kolik mají centimetrů. Podaří se ti poskládat jiný obrazec, než který známe a nejde ti ho pojmenovat? Nevadí, schovej si ho a přines do školy :-) přeji Vám všem krásný den a mám vás moc ráda ahoj

Veronika.

17.4.2020