16. dubna 2020 - úkoly

Úkoly z HV

Poslechnětě si píseň od Ivana Hlase Karlín

1) Ivan Hlas zpívá: "...evropu rozděluje viadukt."

Napiště mi, který viadukt má na mysli.

2) Ivan Hlas zpívá: "Před kostelem pomodlím se k bohu."

Napiště mi celý název tohoto kostela.

3) V parku před kostelem se točí malá holka na patě. Pamatujete si, jak se jmenuje zajímavý strom, který v parku roste?

Ahoj Zetíci, píše vám všem váš Zetík. Moc se mi po vás všech stýská a prosím, abyste mi napsali dopis a napsali mi odpovědi na tyto otázky. Jak se ti daří? Jsi zdraví/á? Co jste dělali o Velikonocích? Pekli jste velikonočního beránka? Byli jste někde na výletě? Jakou máš barvu roušky? Budu moc rád, když mi také položíš do dopisu několik otázek, na které ti odpovím. Můžou být doplňovací i zjišťovací. Také budu rád, když mi pošleš buď několik slov, nebo větu v zetíkovském jazyce. A taky budu rád, když mi nakreslíš obrázek, na kterém bude vzpomínka na naše společné pobyty na planetě ZET. Když to budeš chtít odeslat, tak na adresu Veronika Dobrovolná, Ďáblická 1449/23, Praha 8, 182 00. Nebo e-mailem, nebo přes Whats app. Když mi pošleš svou adresu, odepíšu ti a přijde ti domů dopis. Moc pozdravuj svou rodinu a těším se na tebe ve škole. Ahoj tvůj Zetík.

PS: Jipře it vízdra a kýhez ned. Tízek

Ťup ahoj ťup, a ťup také ťup ti ťup píše ťup Modrý ťup Ťupťach. Na planetě ZET dochází krátery. Prosím udělej další, doufám, že víš, jak udělat kruhy bez kružítka. Vzpomeň si na školu. Také pošli obrázek (přesný), který se bude skládat ze 3 trjúhelníků, 4 čtverců, 5 obdélníků, 6 kruhů, 2 deltoidů (To je tvar létajícího draka).

Dík ťup předem ťup za ťup tvou ťup práci.

Ahoj ťup Modrý ťup Ťupťach.

Pozorně si přečtěte následující slova. Přemýšlejte, co mají slova společného.

Citrón, řízek, smetí, dítě, pavučina, snídám, šití, životní, čistě, jízda, žito, cín, utíkající, šídlo, jízda, cíl, listí, přítel, počítám, říčka, hříbě, lotři, tíseň.

16.4.2020