14. května - úkoly

Ahoj všichni! Pomalu nám dochází planety naší sluneční soustavy...Mám tu jednoho obra. Zkusme zjistit tři zajímavosti o Jupiteru. Myslíte, že byste po něm mohli chodit? Kolik má prstenců? Má je, i když nejsou vidět. Já jsem zjistil, že na Jupiteru je dvakrát větší přitažlivost, než na zemi. Já vážím skoro 90 kg. na Jupiteru bych vážil 180kg! Můžetze li, zkuste se zvážit a spočítat, kolik byste vážili na Jupiteru. Krásný den všem! Honza

Ahoj, posílám dnešní úkol. Na www.youtube.com se podívejte na celovečerní loutkový film Fimfárum... první pohádku už znáš z 1.třídy Napiš mi, jaká pohádka se ti líbila nejvíce. Vyplynulo z nějaké pohádky pro tebe ponaučení? Zjisti, co je Fimfárum. Zjisti, kdo je Jan Werïch, který knihu Fimfárum napsat. Honza už se o tomto autorovi zmiňoval v písničce. Kdyžtak si nějakou od Jana Wericha poslechni.

Natrénuj a připomeň si čas...zopakuj digitální a ručičkový...zapiš si, co jsi dnes v určitou dobu dělal/a.

Vezmi si pravítko, podívej se, jaká velikost je 20cm. Zapamatuj si to a potom zkus najít doma, nebo v přírodě věci dlouhé 20cm. Ověř si to potom měřením pravítkem. Totéž můžeš zkusit s 1kg.Vezmi do ruky něco, co má 1kg a potom hledej jiné přírodniny a věci, které váží také 1kg. Zkus si potom vážením ověřit, jak se ti to podařilo odhadnout. Ať se ti dnešní den líbí. Díky za krásná obydlí a těším se ještě na ta, která se budou dostavovat dneska.

Ahoj

14.5.2020