12. května - úkoly

Krásné úterý všem! Další den nese další planetu. Tuhle máme rádi všichni. Žijeme totiž na ní. Je nádherná. Kde všude může být na zemi život? Nakreslíte mi příklady živočichů, žijících na zemi? Pamatujete si jak jsme si je rozdělovali? Napište mi ještě, proč myslíte že můžeme dýchat a proč ze zeměkoule nemůžeme uletět do vesmíru. Krásné úterý. Honza

Zdravím Vás, v Mytologii to dopadlo tak, jak vymyslel Matěj. Přečtěte si, poslal foto své práce. Díky, Matěji. A co dál se dneska chystá? Napíšu příklady ostrý-tupý, letní-zimní, bílý-černý...co když ti napíšu jen jedno z těch slov? Dokážeš vymyslet to druhé, když ti napovím, že jsou to slova která spolu tvoří opak? Mladý, nové, dolní, malý, tlustý, živé, kulatý, zlobivý, levá, plná, pilná, levná, hloupé, den, křivá, suché, otázka...doplň opaky. Vyber a napiš slova, kde je y,ý po h,ch,k,r,d,t,n. Vyber a napiš slova, kde je i,í po ž, š, č, ř, c, j, ď, ť, ň. Vyber několik slov a utvoř s nimi věty. Věty můžeš tvořit i s těmi slovy opačnými.

Nezapomeňte na procvičovací servery...tipy jsem posílala, pracujte s nimi stále, pokud vám to dovolí technické možnosti.Děti vidí zpětnou vazbu své práce a vy se nemusíte namáhat.

Máš doma nějakou krychli, a kvádr? Zkus obkreslit jejich stěny a vyrobit krichli a kvádru plášť z papíru. Z jakých geometrických obrazců se bude skládat plášť z kvádru? Napiš.

Pokud se cítíte, zkuste příklady typu 70-24 (nejdříve 70-20 a potom 50-4).

Roztřiď ovoce a zeleninu prosím. Viz WA obrázky

Mějte všichni krásný den. Ahoj Veronika