11. května - úkoly

Krásné pondělí všem! Posílám Vám naši krásnou zpívající oběžnici. Pamatujete si ještě všechny fáze Měsíce? A proč tak jasně září? A co že to provádí s oceánem? Dělá s Vámi něco úplněk? A co je pravdy na tom, že vlc smutně vyjí na měsíc? Myslíte, že vyjí jen na měsíc? A protože jsou smutní? Mějte krásný den! Honza

Ahoj moji milí, dnes bych byla ráda, abyste mi napsali, jak dopadne příběh v Mytologii. Několik otázek, aby se vám lépe psalo. Vyhrají bazilišci, nebo lasičky? Zůstanou bazilišci v Mytologii, nebo je vyženou z Mytologie pryč? Vrátí se Šimon, Penelopka a Petr zpět na zemi? Ujme se vlády opět kouzelník Velebobule?? Najdou se tři ztracené vládní knihy? Zůstanou Papouš a Dulcibela spolu ve své kleci?

Další úkol... řese celá rodina, nebo jen Ty? Vyrob máslo, abyste si ho mohli namazat k večeři, nebo snídani na pečivo. Pomůcky... malá PET lahev 0,5L, smetana na vaření 33 procent tuku. Část smetany na vaření nalij do PET lahve, zavři a začni rychle třást lahví. Pokud vydržíš, nebo se v rodině vystřídáte, vznikne máslo. Udělejte ho tolik, kolik potřebujete pro rodinu na namazání na pečivo. Co se ze smetany oddělilo? Je máslo tuk, cukr, nebo bílkovina?

Najdi doma, podívej se na obaly od potravin (dělali jsme i ve škole- vzpomeň si) zapiš 10 potravin, které obsahují tuky. Zároveň napiš kolik gramů tuku jednotlivá potravina obsahuje. Urči si doma 10 věcí, zvaž je, zapiš jaká je jejich hmotnost a potom porovnej a zapiš od té, která váží nejméně a která nejvíce.

11.5.2020