Třída 4. K

Ahóóój!

Vítáme tě ve 4.K!

Proč jsme právě Káčko?

Písmeno "K" máme podle Františka Křižíka.

František Křižík byl jedním z velkých českých vynálezců. Dokázal se z chudého kluka vypracovat na jednoho z největších českých průmyslníků.
Jeho nejznámějším vynálezem byla oblouková lampa se samočinnou regulací.
Vynalezl světelnou fontánu, zdokonalil elektrické tramvaje a mnoho dalších zařízení.
Sestrojil také elektromobil.
Křižík byl nazýván českým Edisonem (dokonce se narodil ve stejném roce jako T. A. Edison).

Kdyby jste si o Křižíkovi chtěli přečíst více: František Křižík
Můžete se také podívat na videa ČT Edu: František Křižík nebo příběhy slavných: Osud Františka Křižíka

Co dalšího byste o nás měli vědět?
Ve třídě nás je 13 kluků, 10 holek, Hanka a Tom.

Najdete nás ve 4. patře v pravo.

Tento rok objevujeme Českou republiku a proto cestujeme po všech krajích.

Vaše Káááčko

Plán akcí

so 29. 6.ne 1. 9.

29.6. – 1.9.2024