Projekt Pavel Lion

Studenti Přírodní školy připravili našim čtvrťákům a páťákům neobyčejný pátek 4. listopadu. Nejdřív seznámili své vrstevníky s projektem Terezínská cesta. Pak na půdě školy odehráli divadelní představení Terezínské zvony a představili tak Pavla Liona, šéfredaktora terezínkého časopisu Rim rim rim, který žil před deportací do Terezína v Karlíně.

V podvečer byla na domě v Sokolovské ul. 86/97 právě na památku Pavla Liona odhalena pamětní deska. Události se zúčastnili i pamětníci, kteří se s Pavlem osobně setkali. Pro všechny zúčastněné, děti, rodiče i další obyvatele Karlína, to byla velmi emotivní a jedinečná událost.

Fotogalerii z akce naleznete zde.

Ester Stará

speciální pedagog, logoped