Objevitelé a Průzkumníci se ohlížejí za lyžákem

I když je jaro v plném proudu, vrací se nám stále trochu chladnější zážitky ze zimní školy v přírodě. Ta proběhla ve sněhovém týdnu uprostřed měsíce ledna.

Vítek Ryba pro děti ze tříd Objevitelů a Průzkumníků zařídil kromě sněhové nadílky také krásné místo v krušných horách.

Bydleli jsme na chatě Mariánka blízko Jáchymova. O naše hladové krky se staral pan vedoucí a kuchař v jedné osobě, nic pro něj nebyl problém, vyhověl všem našim přáním a požadavkům.

Protože sněhu po našem příjezdu bylo dost, začátky našich lyžařských dovedností jsme zkoušeli v nedalekém areálu (Novako – Náprava).

Celé dopoledne jsme se učili lyžovat nebo jsme s nadšením lyžovali  a užívali jsme si i pěkného počasí. Odpoledne jsme si užívali zimních radovánek na sněhu s ježdíky a boby. Večer byly připravené hry pro jednotlivé týmy.

Od soboty pro nás každé ráno jezdil ski bus, který nás vozil do ski areálu Plešivec, kde jsme pilně trénovali a zdokonalovali jsme se v lyžařských dovednostech pod vedením instruktorů: Vítka Ryby, Honzy Stříšky, Lucky Klimešové, Irenky Dlaskové a Alice Pavelcové, která se zároveň starala o naše zdravotní bolístky.

Jeden den jsme věnovali oddechu a vyrazili jsme do hotelového bazénu v Jáchymově. Všichni jsme si od lyžování ve vodě báječně odpočinuli.

Každý večer se jednotlivé skupinky snažily posouvat na herním plánu, plnily úkoly a různé hry.  Prostor byl i pro zpívání s kytarou, psaní pohledů, čtení knížek a hraní her.

Den před odjezdem vrcholil velkými lyžařskými závody, večer bylo slavnostní vyhlášení nejen závodů, ale také soutěžení skupinek a úklidu pokojů.

Všem se nám na horách moc líbilo a těšíme se, že se za rok na svah opět vydáme.

Velké poděkování patří Vítkovi, který vše zařídil, skvěle zorganizoval, vymýšlel hry, učil děti lyžovat, budil nás hrou na kytaru, byl pro každou legraci a měl vždy dobrou náladu.

Alici patří díky za zdravotní dozor a péči o všechny bolístky, teplotky a různé neduhy a za trpělivost při bodování pokojů.

Honzovi Stříškovi za to, že se z nelyžařů stali lyžaři, že s dětmi vždycky dováděl až do úmoru a připravil trasu na lyžařský závod.

Irence za výpomoc při lyžování se začátečníky, přípravu velkého binga, zapínání a odepínání přeskáčů, lyží, bund, přileb a všeho možného.

Děkujeme dětem, že byly statečné a každé ráno stály v 9:00 hodin před chalupou v „plné polní“ a čekaly na ski bus, a to za každého počasí.  Navíc se všichni snažili a každý den se zdokonalovali. Byla to bezva parta!

Díky moc rodičům, že se nebáli a děti nám na zimní školu v přírodě svěřili.

Za Objevitele, Průzkumníky a všechny zúčastněné s radostí a vzpomínáním na skvělý týden

zapsala Lucka Klimešová

Jako vzpomínku sestříhal a nahrál Vítek krátké video, aby bylo vidět, jak jsme si to užili.

Z některých ohlasů dětí na otázku: Co se vám nejvíc líbilo?
jak jsem poprvé lyžovala a sjela velkou sjezdovku
když jsem poprvé sjela velkou sjezdovku
jak jsme stříleli z luku a bobovali jsme na kopci
bazén, lyžování a dobré jídlo
jízdy na lanovkách a týmové večerní hry
koupání, super vedoucí, boží sjezdovky a dobré jídlo
bylo fajn být se staršími dětmi (Naomi, Melisa, Barča, Honza), vozily nás na lanovce
pěkné ubytování, dobří učitelé a kamarádi
budíček s kytarou a zpíváním
ježdění ski busem na sjezdovku a ježdění po prudké sjezdovce

Co byste doporučili, aby bylo příště jinak?
později vstávat a jít víckrát do bazénu
aby nevrzaly skříně v pokoji
delší doba lyžáku
chodit dřív spát