23. 4.

Na třídních stránek jsou Vaše přání Zemi k svátku a spoustu dalších fotografií, podívej se.

V 11.00 je setkání s českým jazykem.

23. 4.

Český jazyk

1. deník – i dnes urči mluvnické kategorie všech sloves v deníku                (10 minut)

2. pokud jsi ještě nepsal/a diktát, tady je, napiš si ho (v 11 hodin mohu také diktovat)    (10 minut)

3. PS 55 / 1, 2                   (10 minut)

Matematika

1. U 68/21 (pokud nevíš, jak na to, podívej se na str. 52, kde je lukostřelba poprvé)         (10 minut)

2. vymysli 3 slovní úlohy, každá splňuje jednu podmínku: a) při řešení použij písemné dělení; b) v úloze počítej se zlomky; v úloze počítej s čísly vyššími než 1000. Úlohy napiš, napiš i jejich řešení a pošli mi. (15 minut)

nebo

3. PL vylušti pranostiku, pokud nemůžeš tisknout, vypočítej příklady na papír, dohledej v tabulce pranostiku a napiš ji                   (15 minut)

Setkání s českým jazykem v 11.00 tady.

Společenské vědy

1. podívej se na 35. a 36. díl Dějin národa českého           (10 minut)

2. prozkoumej tuto prezentaci nebo si pročti PL Lucemburkové – Jan (nebo obojí)            (10 – 20 minut)

3. prostuduj U 75, 76 a do sešitu si poznamenej, co tě zaujalo                   (10 minut)