12. 5.

Na skupinových setkáních se budeme věnovat matematice - dělitelnosti. Mějte připravenou učebnici, papír, tužku a otázky, které potřebujete zodpovědět.

Setkání dnes čeká v 10 hodin Fedora, Honzu, Matěje, Matyáše J. a Michala K. tady.

Setkání také čeká v 11 hodin Nikol, Sáru, Sophii, Šimona a Tondu N. tady.

12. 5.

Český jazyk

1. deník – označ všechna slovesa a urči u nich mluvnické kategorie = osobu, číslo, čas, způsob                  (10 minut)

2. určování mluv. kategorií u sloves si také procvič tady                               (10 minut)

3. U 72 + 73 rámeček – pročti si, zjisti, jaké i/y se píše v koncovce sloves v přítomném čase               (5 minut)

4. U 74/1 – napiš do sešitu          (10 minut)

1. tady si procvič písemné dělení - dobrovolný úkol z 12. 5.         (10 minut)

2. zopakuj si, co jsou to kolmé (U s. 30) a rovnoběžné (U s. 34) přímky – zkus kolem sebe najít předměty, na nichž jsou kolmé či rovnoběžné přímky viditelné.                (5 minut)

3. vypracuj PL dobrovolný úkol 12. 5.     (10 minut)

Splň si alespoň část z úkolů na tento týden.

Irena Dlasková
11.5.2020