Týdenní plán 8. 10. - 12. 10.

Český jazyk:

• kořen, předpona, přípona
  • předložky a předpony
  • diktát
  • opis
  • doplň i, í / y, ý
  • V PONDĚLÍ KONTROLA ČTENÁŘSKÝCH DENÍKŮ

Matematika:

• názvosloví - dělenec, dělitel, podíl, menšenec, menšitel, rozdíl, sčítanec, součet, činitel, součin
  • násobení jednociferného a dvojciferného čísla (s 1 desítkou)
  • test geometrie (PÁ) - úsečka (umět narýsovat úsečku, zapsat její délku, úsečky shodné)

Přírodní vědy:

• živá a neživá příroda

10. 10. Úniková hra + sportovní program v DDM Ulita

Cena: 150 kč - hrazeno z TF

S sebou : svačinu, pití, sportovní oblečení. Po programu jdeme přímo na oběd a posléze děti odcházejí domů a do školní družiny či klubu.

sraz: 7:40 PŘED ŠKOLOU, 7:45 odcházíme

Na místě není možné si nic koupit - svačina a pití s sebou!

V dalším týdnu 15. 10.  nás čeká Svíčkárna Rodas v Šestajovicích

Sraz v 7:45 u metra KŘIŽÍKOVA!!

S sebou: Svačina, pití, suché pečivo, zelenina pro zvířátka, sportovní oblečení

Výroba halloweenského svícnu ve svíčkárně Rodas

Výrobna čokolády

Děti uvidí temperování čokolády, včetně různých výrob přímo ve  výrobně čokolády. Dále také uvidí,,čokoládníkový,, strom.

Akce obsahuje: odlévání tabulky čokolády a následné zdobení dle vlastní fantazie různými ingrediencemi /lyofilizované ovoce,oříšky,mandle,pistácie/. Dále malování čokoládovými barvičkami na čokoládový odlitek a čokoládu se lžičkou, ze které si doma vyrobí horkou čokoládu. Vše si samozřejmě zabalí a odnesou s sebou domů. Součástí akce je i  ochutnávka a shlédnutí videa od sklízení kakaových bobů po výrobu čokolády.

Celková cena 210 Kč - hrazeno z TF

Vracet se budeme zpět na metro Křižíkova ve 14:15. Obědy budou odhlášeny pro celou třídu. Prosím dejte dětem větší svačinu.

Také moc děkujeme paní Hlaváčkové za sadu petangue a mapy. Panu Beranovi děkujeme za zřízení transparentního účtu, již brzy se ozveme :).

Prosíme, pokud máte možnost, pošlete ještě jednu sadu petangue. Moc děkujeme!

Jana Křehlová
5.10.2018