Týdenní plán 17. 6. - 21. 6.

Milí rodiče,

tento týden nás čeká v pondělí 17. 6. (4., 5. hodina) poslední preventivní program s Anetou a Janou v tomto školním roce. Ve středu 19. 6.  pro nás manželé Šimůnkovi připraví venkovní program, kde si děti budou moct vyzkoušet různé aktivity, včetně slackline. Na tento den je potřeba si vzít pohodlné oblečení, které neomezuje v pohybu a sportovní boty. Na slackline doporučuje paní Šimůnková chodit buď bosky a nebo v botech s tenkou hladkou podrážkou.

Mám na vás ještě prosbu. Kdybyste někdo měl nápad nebo nějaké doporučení kam se jít podívat s dětmi poslední týden školy, klidně mi napište prosím. Budu moc ráda. Děkuji.

Český jazyk:

• píšeme diktát

• učíme se rozpoznat tvar jednoduchý a složený u sloves

• čteme s porozuměním (čtvrtek) = vlastní kniha!

Matematika:

• píšeme pětiminutovky

• počítáme obsah a obvod u čtverce a u obdélníku a u čtverce

• seznamujeme se s úhlopříčkami

• prcvičujeme písemné dělení

Přírodní vědy:

• nerosty a horniny, voda a její vlastnosti, skupenství - krátký test

•ekosystém potok a řeka

26. 6. Běh okolo školy

V posledním týdnu budeme odevzdávat učebnice. Prosím ověřte, zda jsou učebnice v pořádku, případně prosím slepte. Děkuji.

Sledujte prosím kalendář akcí, pokud někam půjdeme, určitě se to tam objeví.

Jana Křehlová
25.8.2020