Týdenní plán 10. 6. - 14. 6.

Vážení rodiče,

chtěla bych děti moc pochválit za  slušné chování a velké znalosti, které prokázaly v pátek na dopravním hřišti. Praxi jsme měli úplně poprvé a opravdu jsou všichni moc šikovní! Pro tento školní rok máme tedy dopravní výchovu uzavřenou. Příští školní rok nás čekají 2 teoretické hodiny a 2 praktické hodiny. Termíny se dozvím na začátku školního roku.

Především bych ale chtěla poděkovat panu Beranovi za hodinu experimentů, které nám ve třídě předvedl. Děti hodina zaujala a odnesly si mnoho nových poznatků.

Příští týden nás čeká menší změna v rozvrhu z důvodu focení, které proběhne 11. 6. v rozmezí zhruba 9:30 - 10:30. Proto v pondělí 10. 6. budou poslední dvě hodiny TV. Naopak v úterý bude 1. hodinu OSV a 2. hodinu focení.

Ceník fotografií: malé skupinky, jednotlivci 10x15 = 25,- a fotografie celé třídy 15x23 = 35,-. Děti budou mít možnost jedné fotografie jednotlice a 2 fotek skupinek. Vzhledem k času nebude možné pořizovat více fotografií.

Nakonec bych ráda všem poděkovala za podporu a velkou vstříctnost, trpělivost a toleranci vzhledem k mému studiu. Děkuji, vyplatilo se! Mám dostudováno!

Krásné slunečné dny,

Mgr. Jana Křehlová

Český jazyk:

• píšeme diktát na koncovky podstatných jmen rodu ženského

• procvičujeme koncovky podstatných jmen rodu mužského

• začínáme slovesa

• čteme s porozuměním (čtvrtek) = vlastní kniha!

Matematika:

• píšeme pětiminutovku na písemné násobení víceciferným činitelem a na násobení a dělení s nulami (pořadí výpočtů)

• procvičujeme obvod čtverce, obdélníku

• počítáme obsah u čtverce a u obdélníku

• seznamujeme se s úhlopříčkami

• prcvičujeme písemné dělení

Společenské vědy:

• Evropa - zakončení

• možnost opravy testu - Sousední státy ČR, práce s mapou

Přírodní vědy:

• nerosty a horniny - příprava na test

•ekosystém potok a řeka