Týdenní plán 1. 10. - 5. 10.

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že čtvrtá třída je náročná na učivo, je potřeba se denně doma připravovat. I přestože byly hlášeny testy z přírodních a společenských věd, takřka polovina z nich dopadla velmi špatně (hodnocení 3 - 5). Děti mají možnost opravy po předchozí domluvě (o přestávce). Otázky jsou jasně zadané v pracovním sešitě, není potřeba se učit další podrobnosti - děti poté nezvládají základní otázky! Je potřeba denně trénovat krátký diktát, opis - velké množství chyb z nepozornosti, slovní úlohy a počítání zpaměti.

Obdržela jsem informaci od p. Hamerníkové, že se vzdává vedení třídního fondu, a proto je potřeba zřídit nový třídní fond, na který se převedou stávající finance. Velmi bych uvítala, kdybyste se domluvili a napsali mi, kdo by se ujal této funkce. Už jsme byli na dvou akcích a další nás brzy čekají. Rovněž proběhl nákup školních pomůcek a ráda bych udělala vyúčtování. Prosím, kontaktujte mě co nejdříve. Velmi děkuji za spolupráci!

Prosím o sledování webových stránek naší třídy - dnes jsme čekali 20 minut na některé děti a nemohli jsme tedy odejít včas na výlet. Příště budou děti, které dorazí pozdě, umístěny do paralelních tříd a nebudeme na ně tak dlouho čekat. Informace byla na škole online, v ŽK a zde na webových stránkách v kalendáři i v týdenním plánu.

Opětovně žádám o podpis ŽK. U některých dětí nejsou podepsané informace a známky. Také chybí podpisy u školního řádu - ve středu ŽK vybírám a odevzdávám na kontrolu a podpis řediteli školy.

Dětem byly vytvořeny šanony, kde se budou zakládat všechny jejich písemné práce, které nemají v sešitech. Po předchozí domluvě je možná návštěva a nahlédnutí do testů. Není možná konzultace známek s asistentem pedagoga.

Pokud na mě máte nějaký dotaz je možné napsat email nebo si sjednat schůzku.

Děkuji paní Kryšpínové za nákup fotbalového míče do třídy.

Nyní jsme zakoupili do hodiny tělesné výchovy skákací gumy. Uvítáme, pokud máte možnost, zaslat po dětech petanque (2 sady).

Děkuji a přeji pěkné podzimní dny,

Lucie Škrabalová

Český jazyk:

• slova spisovná, nespisovná
  • slova citově zabarvená
  • přirovnání
  • diktát
  • doplň i, í/y, ý
  • opis do sešitu
  • stavba slova - kořen, předpona, přípona

Matematika:

• písemné sčítání a odčítání do 1000
  • počítej zpaměti
  • slovní úlohy
  • opakujeme násobilku
  • násobení jednociferného a dvojciferného čísla

Společenské vědy:

• život v demokratickém státě
  • Nezapomeňte, že ve středu 3. 10. se odevzdává projekt Osobnost České republiky!

Přírodní vědy:

• pracovní list - Toulcův dvůr
  • živá a neživá příroda

OSV:

• "Zvířata jsou taky jenom lidi"
Jana Křehlová
27.9.2018