Voňavý a chutný pozdrav. Pozor! První počtáři ode mne dostanou recept.

Odhadni, kolik jsme doma upekli koláčků? Slovní úloha pro Vaše bystré hlavičky ze života naší rodiny.

Do jedné řady se na jeden plech vešlo 5 koláčků . Řad bylo 6. Plechů jsme upekli 7. Kolik koláčků jsme upekli?

V rodině nás je 5. Kolik koláčků by připadlo na jednoho člena rodiny? Babičce a dědečkovi jsme dali několik koláčků stranou na ochutnání. Pekli jsme tři druhy. Tvarohové s rozinkami, makové a povidlové s mandlemi. Od každého druhu jsme jim dali stranou po třech kusech pro každého. Kolik koláčků jsme jim poslali? Kolik zbylo pro nás? Kolik mohl s níst každý z nás koláčků? Polovina koláčků byla s tvarohovou náplní. 1/8 byla s makovou náplní a zbytek s povidlovou náplní. Kolik koláčků s jednotlivými náplněmi bylo? Tipni si, které koláčky nám chutnali nejvíce a které zbyly na míse jako poslední? Dobrou chuť.

Lucie Glogarová
25.8.2020