Hrubý časový odhad Vaší práce v probírané látce

S Martinou, a Věrkou učíme on-line po telefonu všechny, kteří to potřebují a kteří si o to řeknou. Pokud si s něčím nevíte rady nebo nás chcete jen slyšet, neváhejte zavolat. Jme tu pro Vás a v rámci našich možností se Vám budeme na dálku věnovat.

Vy se zase každý den věnujte studiu nové látky a procvičování staršího učiva. Udržujte se v dobré fyzické, duševní i rozumové kondici. Je to náročné, ale já věřím, že to zvládnete. Jste totiž úžasní!

Časový odhad by Vám mohl pomoci si rozvrhnout učivo tak, aby jste lépe  zvládli samostudium. Postupujte podle Vašich studijních schopností a podle možností Vaši rodiny. Nejdůležitější je zdraví!!!

Český jazyk - výstupy pro 4. ročník najdete v Deníku na str. 14

Do konce dubna

• slovní druhy
  • poznám podstatná jména, určím pád, číslo a vzor; podle vzoru určím koncovku

Na webu třídy Nový Vrťapka + Pracovní sešit do str. 54. Pracovní sešit a Vrťapka Vám slouží jako výukový zdroj, ale můžete použít klidně i zdroje jiné.

Do konce května

• poznám slovesa, určím všechny mluvnické kategorie a infinitiv

Pracovní sešit do str. 64

Do poloviny června

• stavba vět + poznám větu jednoduchou a souvětí

Pracovní sešit od str. 65 do 71

Pravidelně píši do Deníku zážitky, píšu v písance a každý den si čtu!

Průběžně si mohu vyplňovat testy od strany 81 do 96

Pro rychlíky a pilné studenty - Shoda podmětu s přísudkem od str. 72 do 78. Jinak se to budeme učit až v 5. třídě.

Matematika - výstupy pro 4. ročník najdete v Deníku na str. 19

Do konce dubna

• písemné násobení jednociferným a víceciferným činitelem
  • písemné dělení jednociferným a víceciferným dělitelem

Pracovní sešit do strany 20

Do konce května

• jednotky času
  • římské číslice
  • jednotky délky
  • jednotky hmotnosti
  • jednotky objemu
  • práce s daty

Pracovní sešit do strany 27

Průběžně si dělám geometrii z fialového pracovního sešitu Matýska geometrie + z prac. sešitu Matematika II. díl

Zlomky - dobrovolně - jinak přesun do 5. ročníku

Vlastivěda

Vypracuji referát na kraj ke kterému mám blzký vztah nebo mě zaujal.

Přírodověda

Čtu si v učebnici, vybírám si co mě zajímá. Mohu si vypracovat referát na téma, které mě obzvláště zaujalo.

Držím palce. Moc na Vás myslím. Opatrujte se. Mám Vás ráda a objímám Vás na dálku. S pozdravem Vaše Lucinka

Lucie Glogarová
25.8.2020