Čtvrtek 21. 5. 2020

Užijte si dnešní den!

Od pondělí 25. 5. 2020 bude změna režimu distanční výuky! Čti pozorně!

Milé děti,

moc Vás chválím, jak jste se zvládly vyrovnat s nečekanou a mimořádnou situací související s Covid-19, uzavřením škol a výukou na dálku. Někomu se dařilo výborně a pro někoho to bylo obtížnější. Možná měl někdo potíže se sebekázní (přinutit se do učení apod.). Ráda bych znovu zdůraznila, že je nejdůležitější zdraví Vaše i Vašich blízkých, celková duševní pohoda i klid doma. K tomu všemu můžete výrazně přispět i Vy. Poslouchejte dospělé, kteří o Vás pečují a co nejvíce jim pomáhejte!

Měly byste mít hotové listy v pracovních sešitech ze začátku nouzového stavu - Hrubý časový odhad zde

Protože v pracovních sešitech Vám toho již mnoho k vypracování nezbývá (většinu byste měly mít hotovou). Máme před sebou ještě celý školní měsíc, kdy můžeme procvičovat. Od 25. 5. 2020 se překlápí Vaše práce do tohoto režimu:

• Každý den se ráno podívám na web třídy!
  • Začnu vypracovávat zadané úkoly!
  • Svou práci vyfotím a pošlu podle pokynů na WhatsAap Lucince nebo Martině - DŮLEŽITÉ!
  • Snažím se vypracovat většinu úkolů (přednostně si vybírám cvičení na procvičování látky, která mi nejde).
  • Pokud to z jakýchkoliv důvodů nezvládnu, omluvím se!

Již 14 dní máte na tomto webu možnosti více úkolů online. Společně jsme testovali, co Vám vyhovuje apod. Moc děkuji všem, kteří se zapojili, pracovali a posílali mi zpětnou vazbu. Zejména moc oceňuji Huga, Tobíka, Matěje a Gábinku za nejčetnější odezvy.

Jsem ráda, že se přidali i ostatní např. Fanda, Karinka a Johanka...

Stále platí, že jsme s Martinou k dispozici, pokud budete potřebovat konzultaci. Neváhejte nás zkontaktovat.

Přeji co nejvíce zdraví a ať se Vám práce daří.

Moc mi všichni chybíte, jsem ráda, že se s některými vidím alespoň přes videohovor. Lucinka

Čtvrtek 21. 5. 2020

Český jazky

Procvičování vyjmenových slov po B, L, M zde