Týdenní plán na 30. týden od 27.3. do 31.3.

Vážení rodiče, v příloze přikládám týdenní plán a webové stránky programu na který se ve středu chystáme. Hezký víkend a celý týden. Lucka K.

VELIKONOCE TROCHU JINAK

Příběh o Kristově utrpení patří mezi ústřední náměty středověkého umění. O tom, co se odehrálo o Velikonocích před téměř dvěma tisíci lety, si budeme povídat před Vyšebrodským oltářem a dalšími významnými díly starých českých mistrů. S dětmi budeme hledat odpovědi na otázky: jak vznikl název velikonočních svátků, jak se nazývají jednotlivé dny velikonočního týdne, proč byl Kristus ukřižován, ale také např. jak s tím vším souvisí stehlík v dlani malého Ježíška.

učivo: • biblický příběh o smrti a zmrtvýchvstání Krista a jeho reflexe ve středověkém umění

• velikonoční zvyky, symboly a tradice v minulosti a současnosti

výstupy: žák • umí popsat události Kristova utrpení a identifikovat jednotlivé postavy

• v uměleckých dílech srovnává různé způsoby zpracování téhož námětu inspirace díly: Vyšebrodský oltář, piety, Třeboňský oltář, Ukřižování rajhradské, Reininghausův oltář, oltář z Velhartic ad.

pozn.: doporučeno pro MŠ a žáky 1.–5. ročníku ZŠ

Lucie Klimešová