Expedice Tučňák - středa 10. 1.

Dnešní den byl celý opředen mlhou a mrholením, ale naší expedici to neodradilo. Dopoledne jsme se vypravili lyžovat a odpoledne pozdravit vládce hor Krakonoše a ducha hor Muhu na Turnovskou boudu. Na Štěpánce bylo sice zavřeno, ale museli jsme se památečně zvěčnit. Trochu promoklí jsme dorazili naTurnovskou boudu, kde na nás čekal vydatný zmrzlinový pohár a milé přivítání. Na cestu zpátky jsme šli v mlze a ve tmě. Pro nás všechny to byl velký večerní orientační zážitek. A protože píši zprávu, tak je jasné, že jsme to zvládli. Děti se prohřáli teplou sprchou a po večeři jsme si zapisovali a kreslili do kalendáře, zpívali písničky a zahráli si pár her. Prosili jsme Krakonoše i ducha hor Muhu, aby nám zítra nasněžilo. Pokud čtete zprávu právě teď (středeční večer), tak za nás také poproste. Přeji hezký večer a dobrou noc. Lucka, Judita, Petra,Ondra a lyžníci.

Lucie Klimešová
11.1.2018