Mariánka den sedmý - Plešivec poslední lyžování, závody, vyhodnocení

Milí rodičové a čtenáři našich krušnohorských zpráv,

dnešním večerem se loučíme a těšíme se na vás zítra po 12:00 hodině.

Děti budou vyprávět, co jsme nestihli zachytit na fotografiích.

Dnes nás na sjezdovku téměř odvál vítr. Nepršelo, bylo celkem teplo, ale po příjezdu ke svahu jsme se museli k lanovce proklouzat, jak byla všude ledovka.

Oproti včerejšku byl svah tvrdší, ráno pěkně urolbovaný a v provozu byly 3 lanovky.

Všechny děti si dnes vyzkoušely jet dlouhou modrou sjezdovku a lyžařské družstvo Avokáda dokonce sjelo i sjezdovku červenou.

Vítr některé hnal z kopce dolů nebo naopak brzdil při sjíždění, ale sluníčko všechny nepříjemné nástrahy horského počasí vyrovnalo.

Honza s Vítkem dětem nachystali super obří slalom, kde si všichni vyzkoušeli, co se za ten týden naučili. Všichni slalom sjeli bez pádu a zaváhání.

Skoro nikomu (ani nám) se nechtělo ze sjezdovky do chalupy.

Po polévce nás čekalo balení a uklízení. Před večeří jsme si stihli zabalit lyže a přeskáče a napsat poslední věty do Deníku.

Po večeři už zbývalo jen vyhlásit pořadí celotýdenního klání skupinek, úklidu pokojů a lyžařského závodu. Také jsme si zhodnotili, jak se nám na zimní škole v přírodě líbilo a co pro příště udělat lépe nebo změnit.

Těšíme se na příště....SKOL    Lucka, Alice, Honza, Vítek a Irenka

Lucie Klimešová