Cesta do Mytologie - 7. den, čtvrtek 23. 5. a 8. den, pátek 24. 5.

Milí rodiče a vy, co sledujete dění v Mytologii,

v dnešním novinovém plátku obce Kunžak by se po včerejší odpoledníhře mohlo psát:

Ve zdejších lesích pobíhají zmatené děti brblají jakási zaklínadla, na čele mají čísla a volají bazilišky zničíme...Několik dospělích děti loví, volá na ně číslem a jménem a křičí  na ně, my se nedáme.

Ale to trochu předbíháme...

Ráno nás probudilo sluníčko, tak jsme toho využili a vydali jsme se na výlet. Užívali jsme si barvy přírody, čerstvý vzduch lesa, počasí a sluníčko.

Vrátili jsme se na oběd (kuře a kuskus),po obědě jsme troch balili a odpočívali před odpolední bitvou proti baziliškům.

Ještě bylo potřeba vymslet elixír s routou, který se musel před bitvou podat lasičkám, aby se znásobila jejich síla. K tomu si každá skupinka musela vymaslet ochranné zaříkávadlo.

Čas bitvy nastal odpoledne, bazilišci byli poraženi. Na vše podstatné se zeptejte statečných zachránců. Po návratu z bitvy jsme dočetli i knížku a rozloučili se tak s Mytologií. Tu ale můžeme navštívít kdykoliv se nám bude chtít. Stačí jen zavřít oči, snít a mít alespoň trochu fantazie. A to neplatí jen pro děti.

Po večeři (boloňské špagety) jsme dobalili vše potřebné a byl čas na rozdání diplomů, cen a odměn. Do toho jsme někteří zvládli ještě fandit českým hokejistům.

Pro vás rodiče jsme se naučili písničku, kterou složil Honza a rádi bychom vám ji zazpívali, až dorazíme do školy. Budeme rádi, když si ji poslechnete.

Těšíme se na vás......Objevitelé, Průzkumníci a Honza, Alice, Dorota, Irenka a Lucka

Lucie Klimešová
24.5.2024