Cesta do Mytologie - 6. den, středa 22.5.

Milí čtenáři (rodiče), omlouváme se za pozdní informace, ale dnes byl dlouhý večer.

Ale začněme od začátku, kdy jsme rychle po snídani vyrazili ven, protože  bylo hezky a zrovna nepršelo. Bylo potřeba zjistit důležité informace o routě, rostlině, která nám pomůže proti baziliškům. Děti chodily a hledaly poztrácené informace z Herbáře. Čas byl také na hry na hřišti. Každý si našel, co ho bavilo, ale hodně dětí teď frčí na všeobecné vybíjené.

Po obědě (bramborová polévka a vdolky) a delším poledním klidu, který se protáhl kvůli nepříznivému počasí, jsme vyrazili do lesa. Před cestou jsme z knížky dostali ještě informace o tom, že je potřeba přesvědčit několik dalších mytologických zvířat, aby nám v boji proti baziliškům pomohla.

Skupinky musely lovit ryby pro Mořské čarokoníky, překračovat peřeje s Fénixy po čarotelecích deskách, procházet pavučinami u Hadopavouků a sbírat zlato v dolech u ptáků Nohů.

Než přišel veliký dešťový mrak tak všechny skupinky měly splněno, ale cesta do chalupy proběhla s pláštěnkami a v dešti. Výborná večeře a teplý čaj všechno vynahradili.

Po večeři jsme si zazpívali. Honza pro nás vymýšlí písničku, tak jsme se učili její refrén a hrozně nás to bavilo, tak se těšte, protože ji při nášem návratu uslyšíte.

Děti dostaly také další zprávu, že se k nám další mytologická zvířata přidají, protože skupinky prokázaly velkou statečnost, odvahu a kamarádství.

Při měsíčním svitu bylo dnes potřeba nasbírat routu. Děti se po pokojích musely vydat po světýlkách tuto zvláštní bylinu hledat a donést, aby se z ní mohl ve čtvrtek vytvořit elixír pro lasičky. Dobře to dopadlo. Všechny děti úkol splnily a oddychují ve svých pelíšcích.

Venku zase prší, sbírání routy se ale stihlo bez deště za kontroly velkého žabáka.

Zdarvíme, přejeme asi spíš dobré ráno. HADIL

Lucie Klimešová
23.5.2024