Cesta do Mytologie - 5. den, pondělí 21.5.

Milí čtenáři,

dnešní ranní vstávání bylo pro jednu skupinku časnější než jindy, ale vlastně jim to ani nevadilo. Několik dětí ze strachu, aby nezaspaly, bylo vzhůru od 5 hodin.

Všechno se stihlo a první skupinka byla po 8 hodině v Jindřichově Hradci. V Infocentru bylo naštěstí otevřeno, tak se kupovaly dárky, pohledy a tiskla se razítka do Deníku. Další útrata byla v místním koloniálu. Ani jsme si při tom nevšimli, že začalo pršet. Pršelo celkem vydatně, ale my už od 10, kdy se k nám přidali ostatní, měli program ve Výstavním domu Staré radnice. Pozorovali jsme modelové kolejiště s vláčky a expozici úzkokolejky s videofilmem o historii Jindřichova Hradce. Čas rychle ubíhal, ale déšť nepřestával. Ale děti vypadaly spokojeně. Oběd jsme si dali v podloubí zámku, a protože pršet na chvilku přestalo, tak jsme se po cestě na autobus zastavili na hřišti.

Autobusy jsme jeli zase na dvě skupinky, abychom se vešli. Před večeří si všichni rádi odpočinuli a někteří fandili českým hokejistům při zápase s Kanadou.

Po večeři se šly děti koupat a před spaním jsme si ještě užili zpívání a hraní na kytaru. I přes nepřízeň počasí sednešní den vydařil. Děti už spí, na parapety nám bubnují dešťové kapky a my si moc přejeme, aby se do zítra vypršelo. Myslete na nás.

Přejeme všem dobrou noc a zítra ve večerních hodinách (možná i pozdních - rádi bychom totiž vyzkoušeli odvahu zachránců Mytologie během večerní hry) se můžete těšit na další krátké informace z našeho pobytu zde.

Kíšťata dnes, hlavně díky počasí, žádná. Všichni jsou v pořádku.

Zdraví HADIL

Lucie Klimešová