Cesta do Mytologie - 4. den, pondělí 20.5.

Milí rodiče a všichni, co se zajímáte o dobrodružnou výpravu Objevitelů a Průzkumníků na záchranu Mytologie.

Počasí dnes bylo chvíli deštivé, ale během snídaně se umoudřilo a my raději hned vyrazili na hřiště. Stejně jako velký kouzelník z mytologie pan H. H. Velebobule zná a ví spoustu věcí, tak je potřeba, aby i zachránci znli nějaká ta "moudra". Tak se museli ve skupinkách poprat s několika básničkami, které se společně učili, zatímco se je ostatní  snažili o jejich moudrost připravit.

Všem skupinkám se podařilo naučit dost "mouder" na to, aby společně s kouzelníkem bojovaly proti baziliškům. Před obědem byl ještě čas na jiné sporty a hry.

Po obědě (brambory se sekanou) děti dostaly velkou dávku lásky díky poště. Téměř každý se usmíval a se svými pohledy a dopisy děti odcházely na polední klid.

Odpoledne jsme se rozloučili s Mikym D. , který touto dobou sedí v O2 Aréně a fandí a zítra si užije fandění proti Kanadě. Zachránci se vydali zjišťovat jaké platí kouzlo proti baziliškům a nyní už část kouzla máme. V průběhu našeho venkokvního dobrodružství venku bouřilo a občas zapršelo. Nakonec se udělalo venku hezky a my mohli ještě po večeři (krupicová kaše) vyrazit alespoň před chalupu.

Den jsme zakončili čtením příběhu a přípravou na zítřejší výlet. Jedna skupinka bude muset vstávat dřív, aby se vydala na dřívější autobus, protože všichni se do autobusu, který nás dovaze do Jindřichova Hradce, nevejdeme.

Tak nám držte palce, ať vstaneme a autobusy stihneme. Počasí je také podle předpovědi zatím nejisté, ale my máme pro strach uděláno.

Všicchni jsou zdraví a v pořádku, jen už nás začali obtěžovat klíšťata. Ale i proti této havěti jsme vybaveni.

Děti už spí, tak vás také zdravíme a přejeme hezký večer. HADIL

Lucie Klimešová
20.5.2024