Cesta do Mytologie - 3. den, neděle 19.5

Dnešní den na nás svítilo od rána sluníčko a hned bylo veseleji. Po snídani jsme si dozdobili naši mapu Mytologie a přečetli si další část knížky. Bylo jasné, že nás dnes bude čekat nepříjemné setkání s bazilišky a také se seznámíme s jednorožci.

Dopoledne jsme na hřišti skládali a kreslili obraz jednorožce a hráli jsme různé hry.

Po obědě (výborná svíčková s houskovým knedlíkem) a poledním klidu jsme si přečetli další kus příběhu a vyrazili jsme do lesa. Zachránci Mytologie se museli v průběhu cesty schovávat před bazilišky. V lese proběhla záchrana jednorožců před bazilišky. Skupinky zachránců statečně baziliškům odolávali a nakonec všechny jednorožce zachránili. Dokonce získaly další mytologické zlato.

Před večeří byl ještě čas na ochranu dračích vajec, která proběhla na louce před chalupou. Hladoví jsme dorazili na večeři (zapečené těstoviny), po které děti zapisovaly své zážitky do Deníku a psaly pohledy. Protože sluníčko hřálo i po večeři, dostali děti jako odměnu zmrzlinu a hrály si před chalupou.

Dnes byl také čas na koupání - sprchování.

Všichni jsou voňaví, vykoupaní, po dnešku unavení a klidně oddychují. Přejeme do Prahy všem čtenářům a podporovatelům Mytologické výpravy mnoho pozdravů.

Pošta od dětí je připravena, tak zítra také děti očekávají nějaké zprávy od vás.

Hezký večer nebo dobrou noc. HADIL

Lucie Klimešová
19.5.2024