Cesta do Mytologie - 2. den, sobota 18.5

Dnešní ráno bylo sice deštivé, ale nám to nevdilo. Po pestré snídani si děti vyráběly názvy svých skupin a své mytologické zvíře. Každá skupinka svůj název a zvíře představila. Vyslechli jsme si také bojovné pokřiky každého týmu. Přečetli jsme si příběh z knížky a když se počasí na chvíli umoudřilo, vydali jsme se projet Údolí Fénixů a zdolat nepříjemné peřeje, při kterých hrozilo spálení od žhavého fénixího popela.

Po výborném obědě jsme si všichni užívali polední klid. Odpoledne se počasí umoudřilo a dovolilo nám po svačině vyrazit do lesa.

V lese děti dostaly zprávu, že byl jeden ostrov v Mytologii obsazen zvířaty za našeho světa a je potřeba je rychle z ostrova odstranit. Za sbírání zvířat byla navíc vyhlášena finanční odměna. Po večeři a zapsání vět do Deníku se objevil velký kouzelník H.H. Velebobule a dětem za nasbíraná zvířaty předal mytologické zlaťáky. Budou se hodit.

Po objevení dopisu musely všechny týmy ještě vrátit cizí slova do Veleslovníku. Hodně z nás je nyní obohaceno o spoustu nových odborných slov a termínů. Veleslovník je naštěstí v pořádku.

Zítra nás čeká objevování dalších tvorů v Mytologii. Držte nám palce. Dobrou noc.

Stateční zachránci a HADIL

Lucie Klimešová