Cesta do Mytologie - 1. den, pátek 17.5

Průzkumníci a Objevitelé se opět po roce vydali do České Kanady. V průběhu deštivé cesty se udělalo hezky akorát na pumpě, kde jsme se rychle občerstvili a protáhli. Za slabého deště nás přivítal pan vedoucí na chatě v Lomech a hned jsme se mohli zahřát teplou polévkou a výbornou rajskou omáčkou. Po rozdělení na pokoje a vybalení potřebných věcí, jsme se vydali prozkoumat okolí a zjistit, co se všechno během roku změnilo.

K velkému překvapení jsme na hřišti objevili neznámý kufr. Dětem zvědavost nedala a kufr se rozhodli otevřít. Samotné otvírání bylo napínavé. V kufru seděl na bílé dečce pavouk a v modré byl zabalený krásný barevný papoušek. U sebe měli dopis a knihu. V dopise stálo, že oba pochází z tajmené země Mytologie, která je teď v nesnázích a hledá pomocníky, kteří by se postavili nebezpečným baziliškům. Průzkumníci i Objevitelé jednohlasně odsouhlasili, že jsou ti praví na tak odvážný úkol, a protože v dopise bylo napsáno, že pomocníci mají dorazit na nádraží, směřovaly naše kroky právě tam.

Děti na nádraží našli jízdenku do Mytologie, ale protože jsme přišli pozdě, vypadalo to, že nám vlak do tajemné země odjel. Na jízdence si ale někteří všimli informace, že vše ještě není ztraceno a večer, pokud uslyšíme signál, bychom mohli do Mytologie nakonec vyrazit.

Po večerním rizotu si děti napsaly věty do Deníku a protože v kufru byla také kniha, rozhodli jsme si zkrátit čekání na signál zpíváním a četbou. Knížka se jmenuje Mluvící balík a v první kapitole jsme se dozvěděli trochu víc o tajemné Mytologii a kde ji můžeme najít. Trochu se strachem, ale i s odvahou museli Objevitelé a Průzkumníci po jednom se zavázanýma očima projít jeskynním tunelem, který je spojnicí právě do Mytologie.

Při čekání na průchod jeskyní jsme stihli potichu, ale intenzivně fandit našim hokejistům.

Všichni nakonec statečně prošli a na konci zjistili s jakými kamarády vytvoří skupinku, která ze zítra vydá na první průzkum Mytologie, kde žije spoustu tajemných tvorů.

Děti už oddychují a všichni se těšíme na zítra. Dobrou noc.  HADIL

Na fotografie si musíte počkat, ale pokud máte trochu fantazie, což je zrovna na záchranu Mytologie potřeba, vidíte určitě vše potřebné v jasných barvách.

Lucie Klimešová
17.5.2024