Podcast: Jak se vyučující vypravili na zkušenou do Norska

Skandinávské země jsou v mnohém pro další země inspirací. Slýcháme o krásné přírodě, zdravém životním stylu, ale i kvalitním vzdělávání. V čem je ale severské školství tak jiné a výjimečné? Díky projektu Demokratická kultura na ZŠ Lyčkovo náměstí se tak část našich vyučujících vydala na zahraniční stáž do Norska, kde na tuto otázku mohli získat odpověď.

Stáž proběhla na začátku listopadu a zúčastnilo se jí celkem 16 učitelů a učitelek. Po dobu čtyř nabitých dní tak mohli sbírat inspiraci, nápady a zkušenosti hned v několika školách sídlících ve městě Trondheim. To se nachází ve středním Norsku u západního pobřeží. Česká výprava tu navštívila základní školu Ila skole, školy pro starší Markaplassen skole a Huseby ungdomsskole, vysokou školu NTNU Norwegian University of Science and Technologies a místní knihovnu. Jak je norský vzdělávací systém odlišný? Co všechno stihli vyučující vidět a co zajímavého se dozvěděli? To si můžete poslechnout v novém vydání podcastu školního rádia. Pozvání k mikrofonu přijaly Irena Dlasková, Lucie Klimešová a Rebeka Vadasová.

Podcast připravili: Kaloyan Kotev, Barbora Klimešová, Mykola Štěpán Kukla / Spolupráce: Anežka Dvořáková, Matouš Ettler / Střih: Michaela Smolařová / Foto: Jiří Brůžek

Mediální klub
5.2.2023