Expedice Tučňák - pátek 12. 1.

We are the champions! Dopolední lyžovaní bylo ve znamení závodů a volného lyžování. Než padla mlha na svah, stihli lyžníci sjet dvakrát náročnou trať a po týdnu si mohli užít i volné jízdy na svahu. Jak lyžařské klání dopadlo uvidíte na fotkách a nejvíc se dozvíte od samotných závodníků. Poděkovali jsme pánům vlekařům, kteří se o nás celý týden úžasně starali. Po obědě proběhlo vyhlášení lyžařských závodů arozloučení s Ondrou, kterému tímto děkuji za to, že jel s námi. Pro nás dopělé pak nastala nejnáročnější část pobytu - balení. Snad se nám podařilo nalézt všechny rukavice a ponožky do páru, lyže jsou doufám ve správných vacích a každý má své přeskáče. Jedeme se ztrátou 2 různých hůlek,které nám na svahu sebraly pravděpodobně děti z jiné chalupy. Tímto se omlouvám a konkrétně vyřeším s rodiči přímo u autobusu. Po svačině se expedice vydala do tmy poděkovat duchovi Muhu za to, že nad námi držel celý týden ochrannou ruku. Před večeří proběhlo vyhlášení expedice Tučňák, ocenění úklidu iglú a rozdání pamětních diplomů nejen dětem. Tímto ještě jednou děkuji všem rodičům, kteří dodali jakékoliv ceny pro děti. Výběr byl opravdu veliký. Po večeři se ještě dobalily potřebné věci a pro Filípka bylo přikvapené veliké překvapení. Dnes měl totiž narozeniny a rodiče pro něj a celou naši expedici nachystali oslavu s šampaňským a výbornými dorty. Celý večer jsme zakončili disko tanečním večerem, který prý neměl na chatě Tučňák obdoby. S radostí vám všem mohu oznámit, že slovo NEJDE NEEXISTUJE!!!!!!!! A že když nemůžeš, tak přidej víc,protože ty to dáš, ty na to máš! A ještě je dobré vědět, že mnoho námořníků z naší třídy může s přehledem vyplout do Španělska, neboť po českém jazyce je špaňelština běžným jazykem mezi karlínskými námořníky (Alvaro Soler - Sofia, Luis Fonsi - Despacito). Každý si při tanečním večírku přišel na své. Za hudebního doprovodu při písni Skončili jsme jasná zpráva jsme uklidili jídelnu a lyžníci se vydali spát s hlavou plnou zážitků a také s pocitem, že už zítra se s vámi uvidí a vše vám budou vyprávět. A teď pro ty, co uzavírali sázky:

1. místo - Severní tučňáci

2. místo - Sluneční tučňáci a Eskymáci

3. místo - Tučňáci

Loučíme se, SKOL!!! A určitě za rok zase na lyžích!

Děkuji ještě Petře a Juditě, protože i díky nim to bylo takové, jaké to bylo - skvělé!

Zítra bychom měli nakládatv 9 hodin, vyjíždět v 9:30 a mezi 11: 30 - 12: 00 bychom měli být v Praze. Budu na telefonu, pokud budete chtít přesnější informace napište, pokusím se upřesnit čas.

Stihla jsem to, ufffff - dobrou noc. Lucka, Petra, Judita, Ondra a lyžníci

Lucie Klimešová