Bookni si! Za knížkami do továrny.

Milí rodiče, dnes jsme podnikli první větší cestu z Karlína až na Smíchov, konkrétně do prostoru MeetFactory (prostor pro živé umění, neziskové mezinárodní centrum současného umění). Děti zvládly cestu naprosto skvěle, chovaly se slušně, spořádaně nastupovaly, vystupovaly, přecházely,..... a odměnou jim byl nabitý program na místě. Omlouvám se za kvalitu fotografií. Děti zůstaly po dobu konání akce a cesty z praktických důvodů v reflexních vestičkách a na kvalitě fotografií se to především uvnitř prostoru podepsalo. O to víc se dětí vyptejte a nechte si vše vyprávět. Seznámili jsme se s autorkou komiksových příběhů Lízy a Pupíka z časopisu Sluníčko Evou Bavorovou. Paní autorka se nám podepsala do své nové knížky, která už je nachystaná na prohlížení a čtení v naší třídní knihovničce. Děti vybarvovaly obrázky, který jsme paní autorce na místě nechaly, aby je zařadila do slosování. Třeba bude mít někdo z naší třídy štěstí. S Radiem Junior si děti zazpívaly, zatančily, zasoutěžily a hodně také nasmály. Ke konci si děti vyráběly svou knihu za pomocí ilustrátora Martina Krkoška, který se některým dětem také do knížečky podepsal. Kdo nevyráběl nebo měl hotovo stavěl si stavby z Geomagu. Někteří čtenáři využili možnosti a zakoupili si za výraznou slevu zajímavé knížky. Doufám, že se dětem celá akce líbila. Společně s paní asistentkou Juditou se už těšíme na příští středu, kdy vyrazíme na vlet na Karlštejn. Lucka K.

Lucie Klimešová
25.8.2020