skupina Maksym, Táňa, Deniska, Daniel, Eliška shrnutí tohoto týdne + plán na týden 18.-23.4.

téma: "Velikonoce" - tradice,  "Les" - čj a M úkoly (opakujeme měkké/tvrdé/obojetné + slovní druhy)

- práce s obrázky, tvoříme věty, písmenkové počty aj.

doporučuji shlédnout  film: Příběh lesa (lze zdarma stáhnout na ulozto.cz)

Zdravím všechny a posílám podklady pro práci:

Tento týden jste si měli nakreslit obrázek  lesa a umět ho popsat. Většina z vás to zvládla skvěle.  V tématu budeme dlouhodobě pokračovat, takže si všechno hezky uložte do desek, nebo alespon do nějakého sešitku, ať to nepoztrácíte!

za ukol na příští týden  máte  obráztek na whatappu - takové maličké pracovní listy.

prohlédněte si obrázek,  i svoje o brázky a zamyslete se nad otázkami:

1) Co zvířátka v lese jedí? Kde to jídlo najdou? Jaké jídlo bychom mohli v lese najít my lidé? co na obrázku může být potravou? a pro koho?

+ dokreslete do svých obrázků ke zvířatům, které tam máte jejich "domov" - Kde bydlí?

nápověda: hnízdo, doupě, nora, houština,....

2) Připravte si pro mě alespon jednu hádanku/ otázku z lesa, kterou můžeme vyjádřit matematicky/ číselně/ geometricky.

například: Kolik centimetrů měří zajíc? jak dlouho žije jezevec?  jakému geometrickému tvaru je podobné hnízdo....? kolik má končetin srna_?

a rozhodně doporučuji´podívat se na dokument:  Příběh lesa

Věra Palánová
11.5.2020