Čtvrtek 11. 6. 2020

Krásný den všem,

zjistěte, jaký je významný den a zapište si informace svými slovy psacím písmem do Deníku. Svou práci vyfoťte a pošlete Martině.

Mějte se báječně. Lucinka

11. 6. 2020

Vyjmenovaná slova zde

Mluvený diktát, nutná sluchátka nebo repráčky zde

Hádanky zde

Tetris rody zde

Přísloví zde

Sčítací zelenina zde

Děda Lesoň pomoc slabšímu zde

Písemné dělení zde

Od pěti let do kamenolomu

Na celém světě žijí dnes dvě miliardy dětí. Z toho neuvěřitelných 218 milionů musí pracovat, a to většinou v takových podmínkách, které bezprostředně ohrožují jejich život. UNICEF charakterizuje dětskou práci jako takovou výdělečnou činnost, která dětem znemožňuje chodit do školy, užívat si dětství, hrát si a dostatečně odpočívat.

Žádná speciální práce pro děti ale neexistuje. Pracují jednoduše všude. Na poli, ve zpracovatelském průmyslu, obchodu, dopravě, hotelích nebo restauracích. V některých oblastech děti dokonce vykonávají takovou práci, která je v západní společnosti zakázána i dospělým ženám. Takové děti pak najdete v kamenolomech nosit těžká břemena nebo na skládce, kde zcela nechráněni před toxickými látkami sbírají odpadky. Škola je pro ně nedosažitelným snem.

Lucie Glogarová
25.8.2020