5. května - úkoly

Ahoj Zetíci!  Posílám vám další krásnou písničku. Tentokrát o Venuši. Zkuste mi podle toho, co o sobě zpívá napsat, jaká vlastně je? Dalo by se na ní žít? Proč ano, nebo proč ne? Mějte se krásně, Honza.

Zdravím, dneska zkuste začít počítat příklady typu 34+23, udělejte vidličku, sečtěte nejdříve desítky potom jednotky. Snažte se nepočítat příklady, kde jednotky převýší desítku. Například 25+57.

A nyní Mytologie....routa...to je rostlina, která je v příběhu Mluvící balík důležitá. Routa dodává sílu velmi bázlivým lasičkám, které po jejím snězení budou neohrozeně bojovat proti baziliškům. Zjisti zda routa jako rostlina dooporavdy existuje. Až napíše první z vás jak to je, otevře se vám klíč k dalšímu úkolu. Routa vonná existuje. Otáčím klíčem a posílám další úkol...vyberte, kteří z těchto tvorů na planetě Zemi opravdu žijí a kteří ne.....čarotelata, vlci, vlkodlaci, bazilišci, grifové, draci, ropuchy, lišky, fénixové, papoušci, pavouci. Roztřiď a zapiš podle abecedy.

V mytologii je rostlina jménem korkovník...je to strom. Zkus ho nakreslit, nezapomeň, co má strom a zkus vymyslet a nakreslit, jaké plody má korkovník. Pokud máš možnost, zjisti, co je to korek a jestli existuje jen v Mytologii, nebo i u nás na planetě Zemi. Jedna vládní kniha se jmenuje Veleslovník...co bude v knize? Bude tam využita abeceda?

25.8.2020