2. 6. - úkoly

1) Dnes jsem posílala fotohádanku skládacího trychtýře ze silikonu.

2) Vzpomeňte na knihu O díře z trychtýře, kdo jste ve škole pokračujte ve čtení, kdo jste doma zkuste vymyslet a napsat, jaká dobrodružství by mohla díra z trychtýře zažít.

3) Zaobírejte se součtovými trojúhelníky o třech patrech. Můžete využít www.blog.h-mat.cz nebo www.matika.in - pyramidy 3 úrovně. Trojúhelníky můžete sami tvořit i vymýšlet.

4) Vymyslete a napište dva recepty....jeden na zeleninový salát a jeden na ovocný salát. Jedinou podmínkoureceptů je, že kromějiných ingrediencí musí ovocný obsahovat pouze ovoce a zeleninový pouze zeleninu. Vy, kdo jste doma takový salát vyrobte a třeba jděte s rodiči na nákup a vyberte, co by do vašeho salátu patřilo. Pojmenujte a poznejte v obchodě ovoce a zeleninu.

3.6.2020