Stav projektu přístavby jídelny a TV

V projektování přístavby  tělocvičny a jídelny ke škole na Lyčkově náměstí  jsme dokončili dokumentaci potřebnou pro první povolovací stupeň, územní řízení. Dokumentaci jsme začali projednávat s těmi organizacemi státní správy, jejichž stanoviska jsou pro  územní řízení potřebná. Podoba projednávané dokumentace je výsledkem předešlého vývoje, který probíhal ve stručnosti takto:

1. fáze - hledání  objemového řešení. V úvahu připadali tři varianty, z nichž jsme vybrali variantu, kde přístavba tvoří jasně vyznačenou, svébytnou hmotu, tak aby bylo patrné co je nové, co původní.

2. fáze - hmota přístavby byla snížena, aby výškově nekonkurovala historické  budově.

3. fáze - dokumentace pro územní řízení.  Oproti fázi 2 byl zvolen obklad fasády v terakotové barvě. Barva obkladu je odvolávkou na prejzovou krytinu historické budovy, formát a způsob použití obkladu jsou zcela soudobé.   Soudobé pojetí fasády přístavby podle nás i stavebníka více podpoří žádoucí čitelnost kompozice sestávající z historické budovy a novotvaru.  Byl doplněn výtah jako součást přístavby.

Jednotlivé fáze ilustrují přiložené vizualizace. Podrobný popis a  zdůvodnění námi zvoleného řešení přístavby naleznete v doplňujícím textu.

O územní rozhodnutí požádáme v prosinci tohoto roku.

Za autorský tým Jan Oppelt a Lukáš Velíšek

Jan Korda